Miks kanalisatsiooni hooldada?
Me elame maakeral, kus looduses on oma eluring ja puhastumise protsessid. Kõik mis me laseme kanalisatsiooni jõuab varem või hiljem ringiga meie juurde tagasi. Selleks, et jälle juua puhast vett on vaja hästi targalt kasutada kanalisatsiooni ja mitte kasutada seda utiliseerimise kohana.
Millest koosneb kanalisatsiooni hooldus?
Kanalisatsiooni süsteem koosneb: äravooluava, trapid, , trassid, puhtikud, kaevud, septikud, imbväljakud, biopuhtikud, biotiigid, biopuhastid ja loodusest.
Mida võib kallata kanalisatsiooni?
Väärarvamus on, et kui torust alla mahub, siis edasine pole minu probleem? Kanalisatsioon ei ole prügikast ja seal ei ole hambaid, mis selle puruks närib, seda teevad ensüümid ja bakterid aja jooksul. Ummistuste avaja on avariiväljapääs mitte igapäevane profülaktika. Ka nõudepesuvahend ja kuuma vesi ega äädikas ja sooda ei lahenda probleemi. Liigne pesuvahendite kasutamine aitab kaasa trassides ladestumisele ja koormab looduslike bakterite tööd. Mis iganes pesemisel või tualeti kasutamisel on suur tähendus loputusvee kasutamisel, sest kanalisatsioon vajab vett, et see töötaks. Kui kasutada vähe vett, siis tõuseb kanalisatsioonis heitvee kontsentratsioon või vähese vee tõttu toimub trassis kuivamine, mis omakorda on ummistuste tekke üheks peapõhjuseks.
Looduses on nii, kui vesi seisab, siis see hapneb, kui liigub siis puhastub!
Olgem vee kasutamises mõistlikud, kuid mitte koonrid, sest kanalisatsiooni puhastamine või avamine on kordi, sadu kordi kallim kui korralik loputamine!
Mis on reovee hooldus?
Reovee puhastamise protsess algab äravooluavast, kus alustavad looduslikud ensüümid ja bakterid oma tööd. Nad töötavad hästi kui lisaks mustusele on piisavalt vett ja liikumist. Bakterite tööd pärsib või hävitab liiga külm või kuum vesi, kanged pesuvahendid või muud aluselised ja happelised vahendid, näiteks äädikas, söögisooda, õlid, rasvad, lahustid, värvid jpt. Me saame omalt poolt kaasa aidata heitvee protsessi puhastamisele, kui kasutame bioaktivaatoreid, mida tuleb lisada igapäevaselt heitvette vastavalt meie veetarbimisele, kanalisatsioonisüsteemi omapärale ja reostusele.
Mis on bioaktivaatorid?
Bioaktivaatorid koosnevad ensüümidest ja bakteritest on loodusliku päritolu elus organismid. Igapäevaselt, õigel kasutamisel vähendavad ebameeldivaid lõhnasid, hoiavad trassid, septikud, imbväljakud töökorras, ei lase rasvadel kuhjuda ja vähendavad keskkonna saastet, kuna orgaanika on nende toit. Lõpp produkt on vesi ja süsihappegaas. Kui loodus saab iseendaga ise hakkama, siis meist tekitatud reostuste puhul peame meie loodusele kaasa aitama ja õigete koguste kasutamisel tuleme appi oma professionaalsete spetsialistide ja hooldemeeskonnaga.
Kui sul on küsimusi või soovid, et Zep Service abi oma vee probleemide lahendamisel, siis vaata meie teenuseid siit
Viimased kommentaarid